Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA 8 Aralık 2017 Cuma günü Yüksekokulumuz öğrencileri ile buluştu. Rektör-Öğrenci Buluşmasına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.  

Öğrencilerimizin yoğun ilgiyle katıldığı söyleşide Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA, öğrenciler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek bu buluşmaların devam edeceği bilgisini verdi. Yüksekokulumuzun yeni binası ve fiziki yapısı hakkında da bilgiler aktaran Rektör KARAKAYA, gençlerin daha iyi ortamlarda eğitim görmeleri için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti. 

Gelişmekte olan ve hızla büyüyen ülkemizin yetişmiş insana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Rektör KARAKAYA, ülkemizin bu ihtiyacını meslek yüksekokullarındaki öğrencilerden karşılayacağını dile getirdi. Bu kapsamda öğrencilerimize kendilerini yetiştirme ve geliştirme konusunda tavsiyelerde bulunan Rektör KARAKAYA, “Sizin göreviniz sadece ders çalışmak ve ülkenize faydalı bireyler olmak için çaba göstermektir.” dedi. Gençlerin kendileri ve ülkemiz için kıymetli olduğunu dile getiren Rektör KARAKAYA, onların problemlerini kendi problemi olarak gördüğünü ve çözümü konusunda elinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi. 

Öğrencilerimize sadece diploma almak için üniversiteye gelmelerinin yanlış olduğunu ifade eden Rektör KARAKAYA, üniversitelerde kendilerini geliştiren ve ülkesine hizmet etmek için çalışan bireyler olarak yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Söyleşinin ardından meslek yüksekokulu müdürleri ile istişare toplantısı yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan KARAKAYA son olarak akademik personelimiz ile bir araya geldi.